שמלות כלה

יש להמתין כמה שניות עד לטעינת תמונות

קולקציית שמלות כלה 2024

קולקציית שמלות כלה 2023

שמלות כלה להשכרה הן חלק בלתי נפרד מתעשיית שמלות הכלה, ומהוות  חלק מהניסיון להפיק חתונה חסכונית יחסית. הניסיון ליצור רושם מנקר עיניים, שהיה נפוץ ונוצץ בעשורים הראשונים של שנות האלפיים, עובר התמתנות כלכלית, וחתונות רבות מתקיימות לאחרונה תוך שימת לב בנושאי חיסכון וקיימות. הביטוי של הטרנד בתחום שמלות הכלה הוא שמלת כלה להשכרה.

 

שמלת כלה לכל כיס

שמלת כלה היא חלק חשוב ומרכזי מטקס החתונה היהודי, גם מי שמקפידה על בחירת שמלה צחה ולבנה וגם מי שבוחרת שמלה בצבע שונה עבור היום המיוחד, יסכימו על כך. אבל למרות שכל כלה תסכים ששמלת הכלה חשובה מאין כמותה, הדבר לא בהכרח יתבטא בהוצאה כלכלית מופרזת. יש כמובן את הקיצוניים לשני הצדדים – אלה שיבחרו להוציא סכומים גדולים כדי להגשים את חלום השמלה המושלמת ומן העבר השני, אלה שלא יוציאו על קניית שמלת כלה או על שמלת כלה להשכרה אפילו לא שקל אחד. בין אלה אפשר למצוא את מי שבוחרת להשתמש בשמלה שקיבלה בירושה, את מי שבוחרת להכין בעצמה את שמלת הכלה שלה וכמובן, כל מי שמעדיפה להיעזר בשירותי גמ"ח שמלות כלה להשכרה או בעמותות וארגונים שעוסקים בכך.

 

ים של אפשרויות

אז ישנן כלות שבוחרות בגבולות הספקטרום אבל מרבית הכלות נמצאות היכן שהוא, ביניהן והאפשרויות רבות מספור. שיטות שהיו קיימות מאז ומתמיד כמו עיצוב אישי של שמלה, רכישת שמלות מוכנות בסלון כלות או בחנויות אופנה וגם שמלות כלה להשכרה, עדיין זמינות עבור כלות שמחפשות את התהליך הקלאסי שכולל ביקור בסלון כלות מתמחה. לצד אלה, ישנן אפשרויות חדשות יותר ומוכרות פחות כמו תהליך מיחזור שבו מעצבים שמלת כלה על בסיס שמלה קיימת, רכישת שמלת וינטג' בחנויות יד שנייה שמתרבות בכל רחבי הארץ, הזמנת שמלת כלה מחנויות מקוונות ברחבי העולם או שמלת כלה להשכרה בהתאמה אישית. השאלה הכללית שעומדת עדיין על השולחן היא מה עדיף? לשכור או לקנות שמלת כלה?

 

לשכור או לקנות

שמלות כלה להשכרה הוא קונספט שהומצא כדי לענות לצרכיהן של נשים אמידות פחות שרצו גם הן לבלות את ערב חתונתן בשמלת חלומותיהן, גם אם יצטרכו לארוז ולהשיב אותה למחרת. הסיבה שהאפשרות של שמלת כלה להשכרה קיימת גם היום, היא משום שיש בה גם יתרונות נוספים על הנושא הכלכלי. שמלת כלה להשכרה מאפשרת לכלה לא להתאמץ במציאת מקום מתאים לאחסון בטוח ומתאים לשמלה, שלא תמיד מתאימה לארון בגדים רגיל ובנוסף, שמלות כלה להשכרה מתאימות גם למי שחשוב לה לדאוג לקיימות ולסביבה ומעדיפה ללבוש בחתונתה שמלה שתשמש גם אחרות ביום חגן.

 

מה משתלם יותר?

התשובה לשאלה שבכותרת אמורה להיות ברורה מאליה, הרי אם הקונספט של שמלות כלה להשכרה נולד בעקבות רצון לסייע למי שאין ידה משגת לרכוש שמלת כלה. אבל כמו שקורה פעמים רבות, עניינים כלכליים משתנים ומתעדכנים והיום אי אפשר לומר באופן ברור ששמלת כלה קנויה יקרה יותר מאשר שמלת כלה להשכרה. הנתונים משתנים בהתאם להעדפות הספציפיות של הכלה – אם חשוב לך שהשמלה שלך תהיה מושלמת ומדויקת עבורך, נדרש לך עיצוב אישי שיתאים את השמלה לגוף שלך ולטעם שלך, כדי שתראי ותרגישי במיטבך ככלה – בקטגוריה של עיצוב אישי, שמלת כלה להשכרה ושמלה לקנייה מגיעות למחירים דומים מאוד וייתכן שתמצאי שמלת כלה להשכרה במחיר של שמלת כלה לקנייה.

 

אסתר סמדג'ה כאן בשביל כל כלה

הבחירה בין שמלות כלה להשכרה לשמלות כלה לקנייה תהיה תמיד החלטה אישית של הכלה ותתבסס על העדפותיה האישיות ועל התקציב שקבעה לטובת העניין. אבל נושא העיצוב האישי הוא ככל הנראה אחד מהנושאים שעליהם יש הסכמה כללית בקרב המעצבות והכלות כאחת, הבחירה בשמלת כלה בהתאמה אישית היא הבחירה הנכונה עבור הרוב המוחלט של הכלות. בסטודיו הבוטיק של אסתר סמדג'ה, היא מעצבת יצירות לבישות שמתאימות בדיוק לגוף ולטעם של הכלה, כדי שתרגיש בנוח ותהיה הכי יפה בעיני עצמה, בערב המשמעותי בחייה. בסטודיו שממוקם בנתניה, תוכל כל כלה וכל אישה למצוא חיבוק אוהב ומכיל ומפגש עם ידי הזהב של אסתר סמדג'ה שיודעת להתאים שמלת חלומות אישית לכל אישה, גם אם יש צורך בהתאמה למידות גדולות או לכללי צניעות מוקפדים.

קולקציית שמלות כלה 2023 מחכה לכן בסטודיו

???? לפרטים ?